Menu

Sztuka obecna (darmowy wykład)

Szanowni Państwo,

 Zapraszamy na darmowy wykład „Sztuka obecna

30 maja (niedziela) o godz 20:00, prowadząca: Maja Woloniewska

link do wykładu: https://tiny.pl/rz5rj 

„Sztuka krytyczna” to nurt komentujący sytuacje społeczne, polityczne i ekonomiczne lat 90. Ruch ten przede wszystkim odnosił się do Polski doby zmian ustrojowych, w sposób mocny i prowokacyjny, pasujący do aktualnie zachodzących zmian, komentował nową odsłonę rzeczywistości. Choć według nomenklatury „sztuka krytyczna” odnosi się do działalności konkretnych twórców, osadzonych ściśle w czasach transformacji, to jednak jej wpływ nadal jest silnie obecny wśród polskich twórców. Szczególnie zaangażowane jest młode środowisko – artyści i artystki z niezwykłą wrażliwością obserwują otaczającą rzeczywistość, reagując na problemy współczesności równie mocno, co twórcy końca XX wieku.

Konkurs Artystyczna Podróż Hestii na stałe wpisał się w polską scenę artystyczną. Realizowana od 20 lat inicjatywa co roku pokazuje aktualne postawy twórcze. Młodzi artyści, studenci ostatnich roczników, co roku zaskakują swoją wrażliwością na otaczający świat, samoświadomością, oraz dojrzałością artystyczną. Idea konkursu zawsze rodzi uzasadnione pytania o rolę współzawodnictwa, jednak przez wszystkie lata istnienia inicjatywa zgromadziła wokół siebie niezwykle zaangażowaną publiczność. Co aktualnie porusza młodych twórców? Jakie problemy i kwestie zaprzątają wyobraźnię artystów na początku profesjonalnej drogi twórczej? Zapraszamy na wykład „Sztuka obecna”!

Maja Woloniewska – historyczka sztuki, kuratorka, krytyczka. Autorka licznych publikacji i recenzji, współpracowała m.in. z Magazynem Szum i kwartalnikiem Aspiracje. Przez kilka lat współpracowała z Domem Aukcyjnym Desa Unicum, pomagając w budowaniu kolekcji i świadcząc usługi z zakresu doradztwa inwestycyjnego. Od 2019 roku związana z Fundacją Artystyczna Podróż Hestii, gdzie odpowiada przede wszystkim za harmonogram wystawienniczy w Pawilonie Sztuki ERGO Hestii i program art brandingowy Fundacji.

Michał Myszkowski „Chciałem po prostu istnieć”

 

 

  • Dzieje się ….

  • Kategorie

  • Archiwa

  • Zapisz się do naszego newsletter

    Wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynkę!