Menu

Rodzinny poranek: Zabawa w „Niebko”- wiosenne asamblaże

Widoczek_niebko

Zapraszamy 21 marca o godz. 11:00 na „Rodzinny poranek ze sztuką w tle” do Fundacji Art Transfer- Pawilon Sztuki, ul. Kostrzewskiego 1 m 131.

Chcemy pokazać Wam niezwykłą wystawę Łukasza Patelczyka laureata konkursu Artystycznej Podróży Hestii w 2011 roku. Jego prace, owiane tajemnicą, zainspirowały nas do stworzenia warsztatu rodzinnego. Dowiecie się na nim jak przedstawiano „zabawę” w sztuce oraz będziecie mieć okazję zrobić swoje własne asamblaże- „Niebka” (pudełka z niezwykłymi skarbami: błyszczącymi papierkami, cekinami, muszelkami, kamykami).

„Niebko”, Sekret”, „Widoczek”…pamiętacie tą zabawę? Jedynie co wystarczyło Nam do szczęścia to kawałek szkiełka i drobne cudeńka, które układało się w malutkim dołku wykopanym w ziemi. Nie za płytkim, nie za głębokim, takim w „sam raz”. Błyszczący papierek po cukierku, czterolistna koniczynka, kolorowy guzik, wyjątkowy kamyk- to były dopiero skarby. Skarby, które staraliśmy się ukryć na wieki. Kiedy kompozycja była gotowa, kładliśmy na nią kawałek szkiełka, przysypywaliśmy zmienią i… skończone! Mieliśmy własne „niebko”, jedyny w swoim rodzaju magiczny widoczek.

Zapraszamy!

  • Dzieje się ….

  • Kategorie

  • Archiwa

  • Zapisz się do naszego newsletter

    Wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynkę!