Menu

WAKACJE W KRĘGU REMBRANDTA

Twórczość Rembrandta może być punktem wyjścia dla wielu tematów. Nie tylko zachwyca nas uniwersalność jego prac, ich humanizm oraz stosowana mistrzowsko różnorodna technika, ale sięgamy też chętnie po zmitologizowany życiorys artysty i poznajemy otaczające go osoby. Wakacyjne spotkania online w Fundacji Art Transfer będą okazją do zupełnie nowego i nietypowego spojrzenia na Mistrza z Lejdy. Zajmiemy się jego nauczycielami, współpracownika oraz uczniami, których twórczość jest zazwyczaj marginalizowana. Czy zawsze słusznie? Spotkanie z tymi mniej znanymi postaciami może okazać się zaskakujące. Nie tylko warto zwrócić większą uwagę na ich twórczość, ale może się okazać, że jej poznanie rzuci też nowe światło na dzieła samego Mistrza. Na wykładach, obok arcydzieł z najsłynniejszych muzeów, będzie można zobaczyć prace ze zbiorów polskich m.in. prezentowane obecnie na wystawach „Różne spojrzenia” w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz „Świat Rembrandta” w Zamku Królewskim w Warszawie.

Fokus na sztukę | Wakacje w kręgu Rembrandta

piątki, godzina 20.00
prowadzący: Przemysław Głowacki

02.07 – Pieter Lastman

09.07 – Jan Lievens

16.07 – Govert Flinck

23.07 – Nicolaes Maes

30.07 – Abraham van Dijck

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od 2013 r. prowadzi cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, przygotowując tam liczne programy edukacyjne. W latach 2016-2019 był jurorem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla” organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, jest współorganizatorem tematycznych wycieczek Wyprawy ze sztuką. Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl.

Bilety i karnet na spotkania można kupić w zakładce ZGŁOSZENIA, która znajduje w prawym, górnym rogu strony (www.arttransfer.pl/zgloszenia). Pojedynczy bilet kosztuje 27 zł., koszt pakietu zawierającego 5 wykłady wynosi 108 zł. 

Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Link do wykładu znajduje się na bilecie.

W razie pytań prosimy o kontakt na office@art-transfer.stronazen.pl

Zapisz się do naszego newsletter

Wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynkę!