RULE BRITANNIA!
RULE BRITANNIA! 4 wykłady online 4 [...]
Fundacja Art Transfer oraz artdone.pl zapraszają na
nowy cykl wykładów online o sztuce
FOKUS NA SZTUKĘ
cykl „Zbliżenia”
Wymuszone izolowanie się w ostatnim czasie poprzestawiało nam rzeczywistość. Przy okazji potwierdziło się jak ważna jest dla nas sztuka. Brakuje nam bardzo bezpośredniego kontaktu, ale internet okazał się pomocny w tej sytuacji. Wzrosła liczba spotkań i prezentacji, możemy słuchać wykładów, brać udział w rozmowach o sztuce, oglądać kolekcje i zwiedzać muzea. Skąd pomysł na mój nowy cykl wykładów online? Jak będzie się różnił od innych propozycji? Często mamy uczucie niedosytu, szczególnie słuchając ogólnych prezentacji o słynnych i ważnych artystach. W tym cyklu przyjrzymy się wyjątkowym momentom w ich twórczości. Zapraszam na bliskie spotkania z Claudem Monetem, Paulem Cézannem, Paulem Gauguinem, Vincentem van Gogh’iem. Pojawią się dzieła znane, ale też mniej popularne.
Jako wprowadzenie do spotkań online polecam obejrzenie przygotowanych przeze mnie wcześniej wykładów i nagranych przez Warszawską Szkołę Filmową (Impresjonizm. Wykłady oraz Postimpresjonizm. Wykłady).
5 marca – Claude Monet w Londynie
12 marca – Paul Cézanne w Paryżu
19 marca – Paul Gauguin na Martynice
26 marca – Vincent van Gogh w Auvers-sur-Oise
Bilety i karnet na spotkania można kupić w zakładce ZGŁOSZENIA, która znajduje w prawym, górnym rogu strony (www.arttransfer.pl/zgloszenia). Pojedynczy bilet kosztuje 27 zł., koszt pakietu zawierającego 4 wykłady wynosi 81 zł.
Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Link do wykładu znajduje się na bilecie. Prosimy o wcześniejsze zainstalowanie stosownego programu https://zoom.us/
W razie pytań prosimy o kontakt na office@art-transfer.stronazen.pl
foto: Piotr Litwic
Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce oraz edukacją muzealną. Historię sztuki ukończył na Uniwersytecie Warszawskim pisząc pracę magisterską o architekturze współczesnej u prof. Marii Poprzęckiej. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1998 roku pracuje w Publicznym Ognisku Plastycznym im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim. Obecnie prowadzi m.in. cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie, zajęcia z historii sztuki w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wcześniej prowadził wykłady na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2000-2013 pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie od 2007 pełnił obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Współpracował z wieloma instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi m.in. z Laboratorium Edukacji Twórczej Centrum Sztuki Współczesnej „Zamek Ujazdowski”, ze Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, Mazowieckim Instytutem Kultury, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Domem Kultury „Świt” i wieloma innymi. W latach 2016-2019 był jurorem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla” organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2015-2016 w dziele kulturalnym magazynu „Sukces” prowadził część poświęconą wystawom. W 2006 roku był jednym z założycieli Forum Edukatorów Muzealnych. Był też współinicjatorem polskiej edycji międzynarodowej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki. Jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Muzeów (ICOM). W 2007 roku otrzymał odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów oraz wystaw. Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl.