Menu

BLIŻEJ NIDERLANDÓW

BLIŻEJ NIDERLANDÓW

 

Zapraszamy na czerwcowy cykl spotkań „Bliżej Niderlandów”

piątek, godz. 20.00, ok. 75 minut

Prowadzący: Przemysław Głowacki

4 czerwca: Pieter Bruegel starszy. Pory roku

11 czerwca: Hieronim Bosch. Święci

12 czerwca (sobota): Czarownice, kusicielki i św. Antoni. Motywy fantastyczne w tradycji sztuki niderlandzkiej (wykład bezpłatny)

18 czerwca: Albrecht Dürer w Niderlandach

25 czerwca: Rubens / Brueghel. Praktyczna przyjaźń

Nasze spotkania to zawsze artystyczne wycieczki. W czerwcu chcemy pojechać do bardzo konkretnego miejsca – do magicznej Wenecji. Wybraliśmy dla Państwa atrakcyjne, ale mniej oczywiste momenty z jej historii. Przyjrzymy się narodzinom potęgi artystycznej Serenissima, a także spojrzymy na ten okres oczami Albrechta Dürera. Na spotkaniu będzie można zobaczyć prace niemieckiego mistrza, które pojawią się na jego wystawie w Londynie jesienią tego roku. Manet, Whistler, Monet, Renoir, trudno wymienić wszystkich artystów, którzy byli zachwyceni miastem nad kanałami. Pod urokiem Wenecji była też Peggy Guggenheim, która nie tylko tu mieszkała, ale też przy Canal Grande umieściła muzeum ze swoją kolekcją sztuki nowoczesnej. Zakończymy czerwiec wycieczką na weneckie Biennale, najbardziej prestiżową imprezę w świecie sztuki współczesnej.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od 2013 r. prowadzi cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, przygotowując tam liczne programy edukacyjne. W latach 2016-2019 był jurorem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla” organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, jest współorganizatorem tematycznych wycieczek Wyprawy ze sztuką. Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl.

Bilety i karnet na spotkania można kupić w zakładce ZGŁOSZENIA, która znajduje w prawym, górnym rogu strony (www.arttransfer.pl/zgloszenia). Pojedynczy bilet kosztuje 27 zł., koszt pakietu zawierającego 4 wykłady wynosi 81 zł. 

Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Link do wykładu znajduje się na bilecie.

W razie pytań prosimy o kontakt na office@art-transfer.stronazen.pl

 

Zapisz się do naszego newsletter

Wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynkę!